Hoe ziet de toekomst van de aardappelteelt in Noordwest-Europa eruit?

Op 15 en 16 September 2026 kwamen in Rotterdam telers, veredelaars, verwerkers, wetenschappers en andere partners uit de aardappelketen samen op initiatief van Nufarm. Samen gingen we in gesprek over één van de grootste uitdagingen voor de sector: hoe zorgen we voor een toekomstbestendige en duurzame aardappelteelt in een wereld met toenemende ziektedruk, veranderende regelgeving, klimaatuitdagingen en steeds hogere eisen op het gebied van duurzaamheid?

Eén ding werd duidelijk: deze uitdagingen kunnen we alleen samen aangaan.

Van de visie op de toekomst van de aardappelteelt van Jonathan Halstead, Regional General Manager Europe bij Nufarm, tot de inzichten van dr. Geert Kessel van Wageningen University & Research over de aanpak van phytophthora. De verschillende bijdragen lieten zien hoe belangrijk het is om innovatie, wetenschappelijke kennis en praktijkervaring met elkaar te verbinden.

Ook de bijdragen van Jan Eric Geersing van Geersing Potato Specialist B.V., teler Paul Goorden, Harm Germs van Royal Avebe en Nufarm-collega’s dr. Vasilis Tsampardoukas en Bart de Vroome benadrukten het belang van samenwerking binnen de hele aardappelketen.

De landbouw is volop in beweging. Daarom blijven ook wij zoeken naar nieuwe manieren om telers te ondersteunen. Via bijeenkomsten als deze en initiatieven zoals het Sustainable Potato Platform brengen we kennis en expertise uit de hele keten samen. Zo werken we gezamenlijk aan oplossingen die bijdragen aan een veerkrachtige en duurzame toekomst voor de aardappelteelt.

Dank aan alle sprekers, partners en deelnemers voor hun waardevolle bijdrage en de inspirerende gesprekken.

De toekomst van de aardappelteelt bouwen we samen.

Nufarm Europe | LinkedIn